معرفی آرگو وی‌پی‌ان (ArgoVPN)

آرگو وی‌پی‌ان (ArgoVPN) ابزاری جدید برای عبور از سد فیلترینگ اینترنتی ایران است که توسط تیم فیلترشکن‌ها طراحی و توسعه داده شده است. تیم فیلترشکن‌ها به جای ایجاد یک ابزار تکراری، مشابه سایر ابزارهای عبور از فیلترینگ، به شکل دیگری به مسئله مبارزه با سانسور اینترنتی نگریسته است و ویژگی‌های منحصر به فردی مانند فالکن را توسعه داده که به وسیله آن می‌توانید با آدرس اختصاصی و خصوصی خودتان، از سد فیلترینگ عبور کنید و دیگر نگران فیلتر شدن آدرس‌های عمومی ArgoVPN نباشید. شما همچنین میتوانید از Argo BridgeDB آدرسی غیر از آدرس‌های عمومی را درخواست کنید و با استفاده از آن به سرورهای آرگو وی‌پی‌ان وصل شوید.

سعی ما در ArgoVPN بر آن بوده است تا ابزارهای متفاوتی که عموما تنها در VPNهای تجاری و پولی وجود دارند را نیز به برنامه خود اضافه کنیم. برای مثال، ArgoVPN دارای یک فایروال داخلی است که به شما اجازه می‌دهد وب‌سایت‌های دلخواه را مسدود کنید تا زمانی که به سرورهای ArgoVPN متصل هستید، آن وب‌سایت‌ها به هیچ‌عنوان باز نشوند. علاوه براین، ما یک مخزن عمومی برای امنیت بیشتر شما فراهم کرده‌ایم که با مشارکت شما آدرس سایت‌های فیشینگ و حاوی بدافزار را در آن قرار می‌دهیم تا امنیت شما در هنگام استفاده از ArgoVPN بیشتر شود. توجه داشته باشید که امکان استفاده از CloudFlare Family و CloudFlare Malware نیز به طور همزمان وجود دارد تا بتوانید از مزایای ArgoVPN Firewall و CloudFlare Family به طور همزمان بهره‌مند شوید.

ArgoVPN همچنین قادر به مسیریابی براساس آدرس دامنه اینترنتی است؛ شما می‌توانید سایت‌های دانلود خود را که فیلتر نیستند، در بخش «مستثنی‌سازی» قرار دهید تا حتی در صورت اتصال به VPN، سایت‌های مشخص شده توسط شما از تونل وی‌پی‌ان ما عبور داده نشوند؛ بدین ترتیب می‌توانید همچنان در حالی که به VPN متصل هستید، از سایت‌های داخلی به صورت نیم‌بها دانلود و در هزینه‌های اینترنت خود صرفه‌جویی کنید.

امکانات دیگری نظیر انتخاب DNS Server، جلوگیری از نشت DNS، ویژگی Kill Switch (در حال حاضر در مرحله بتا است)، جداسازی برنامه‌ها از تونل VPN و… نیز در این برنامه گنجانده شده است که در مطالب بعدی به‌طور کامل به آنها خواهیم پرداخت. همچین در آینده، براساس بازخوردهای کاربران، امکانات بیشتری به ArgoVPN اضافه خواهد شد.

اما مهمترین ویژگی ArgoVPN، امنیت آن و احترام به حریم خصوصی کاربران است. پس از اتصال به ArgoVPN، ارتباط شما به صورت امن و با استفاده از سایفرهای AES-GCM-128 و یا ChaCha20-Poly1305 رمزنگاری می‌شوند. انتخاب یکی از این دو سایفر براساس معماری پردازنده گوشی هوشمند شما و به صورت خودکار انجام می‌شود تا بالاترین سرعت ممکن برای دسترسی به سرویس‌های آنلاین برای شما فراهم گردد.

کلید رمزنگاری ارتباط شما پس از هر بار اتصال به صورت کاملا تصادفی (و متفاوت از اتصال قبلی) انتخاب می‌شود. این عمل با استفاده از پروتکل اختصاصی ما با نام Argo Authenticator انجام می‌شود. این پروتکل به دقت و با هدف اعتبارسنجی سرور مورد اتصال و همچنین انتقال سریع و ایمن کلید رمزنگاری بین کلاینت و سرور، توسط تیم فیلترشکن‌ها طراحی شده است؛ از همین رو انتقال کلید رمزنگاری به‌صورت کاملا ایمن و بدون قابلیت شنود توسط دولت‌ها و هکرها انجام می‌شود.

آرگو وی پی ان طی دو دوره در فوریه ۲۰۲۰ و سپس آوریل ۲۰۲۰ توسط Cure53 مورد بازبینی قرار گرفته است. بازبینی و ممیزی انجام شده توسط Cure53 بطور خاص جنبه‌های امنیتی و حریم خصوصی نرم افزار را هدف بررسی قرار داده است.

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا پیشنهاد می‌توانید از طریق آدرس ایمیل [email protected] و یا در توییتر و تلگرام @Filtershekanha ، @ArgoVPN با ما تماس بگیرید.

آرگو وی‌پی‌ان

وی‌پی‌ان امن، رایگان و نامحدود برای عبور از سد فیلترینگ اینترنتی ایران با ویژگی‌هایی منحصر به فرد و مطمئن

دانلود از گوگل پلی‌